top of page

Gebelikte Beslenme Danışmanlığı

Bu harika serüvende beslenme oldukça önemli bir yer tutuyor.

 

Sizin sağlıklı beslenmeniz aslında çok önemli bir zincirin sadece ilk halkası. Beslenme ve diyet danışmanlığı alarak hamilelik sürecinizi beslenme yönünden en kaliteli ve sağlıklı şekilde geçirebilirsiniz.

 

Neden Danışmaya İhtiyacım Var?

Bu dönemde yeterli ve dengeli beslenme;

 

- Anne karnındaki bebeğinizin doğuma dek geçireceği süreci en sağlıklı şekliyle geçirmesi,

- Sizin gebelik süresince ve emziklilik boyunca sağlığınız,

- Hatta bebeğinizin ve sizin ileri yaşlarda yaşayabileceğiniz sağlık problemleri riskini en aza indirme ile çok yakından ilişkilidir.

Özellikle;

 

Doktorunuzun tanı koyduğu bir sağlık probleminiz; diyabet (şeker hastalığı), gestasyonel diyabet (gebelik şekeri), anemi (kansızlık), vitamin-mineral eksiklikleri ve benzeri bir durumunuz varsa, ve/ veya fazla veya düşük kilo ile hamileliğe başladıysanız beslenme danışmanlığı almanız birkaç kat daha fazla önem kazanır.

 

Bu nedenle gebelik sürecinde ve doğum sonrası emzirme süreniz boyunca profesyonel bir beslenme danışmanlığı almanız size doğru beslenmeyi öğrenmek, belki de doğru bildiğiniz yanlışları düzeltmek, hayatınız boyunca sürdürebileceğiniz bir beslenme düzenini oluşturmak gibi kazanımlar sağlayacaktır.

Danışmanlık almak istiyorum ancak bazı soru işaretlerim var, derseniz İletişim bölümünden benimle iletişime geçip soru sorabilirsiniz.

Sürece başlamak için ne yapmalıyım?

 

İletişim bölümünden ofisimizle iletişime geçebilirsiniz ve bir ön görüşme randevu oluşturabiliriz. Böylece önümüzdeki güzel süreç için bir plan- program oluştururuz.

Ofise gelemiyorum, ne yapabiliriz?

Sizinle ilgili bilmem gereken birkaç bilgi var. Bu nedenle anamnez formunu ve beslenme alışkanları formunu görüşmemiz sırasında birlikte dolduracağız.

En yakın tarihli yaptırmış olduğunuz güncel bir kan tahlilini de sizden mümkünse talep ediyorum. Hekiminizin sağlığınız hakkında görüşlerini içeren bir notu varsa bunu da iletmelisiniz.

Tüm bu bilgileri benimle paylaşmanız çok önemli.

 

Çünkü sizin için en ideal programı oluşturabilmemiz amacıyla yaşam tarzınızı, var olan beslenme şeklinizi ve düzeninizi, fiziksel aktivite durumunuzu, gebelik haftanızı, boy ve mevcut kilonuzu, gebeliğe başlangıç ağırlığınızı, aile öykünüzü, varsa hastalık veya özel durum varlığınızı bilmeliyim.

 

Tüm bunları bilerek başlamak gireceğimiz ❝gebelikte sağlıklı ve doğru beslenme sürecini'❞ en etkin şekilde geçirmemizi sağlayacak.

Temelde bu hizmet 2 paketten oluşmaktadır.

 

 

 

 

Sürece başlamak istiyorum, ancak bazı soru işaretlerim var veya paketler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorum derseniz İletişim bölümünden benimle iletişime geçip sorularınızı iletebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAKET
1

- Yaklaşık olarak 1- 1,5 saat sürecek, görüntülü görüşmeden oluşacak bir ilk görüşme.

- Haftada 1 defa tekrarlanacak olan ve görüntülü sistem aracılığı ile yürütülecek seans görüşmeleri. (Toplam 5; 4 kontrol görüşmesi.)

- 7/24 mail veya Whatsapp aracılığı ile soru sorabileceğiniz hizmet.

-Gerekli durumlarda telefon ile iletişim.

 

- Görüşmeler doğrultusunda beslenme programı ve beslenmeyle ilgili, ihtiyacınıza uygun minik notlar içeren belgeler.

1 AYLIK
PAKET
2

- Yaklaşık olarak 1- 1,5 saat sürecek, görüntülü görüşmeden oluşacak bir ilk görüşme.

- Haftada 1 defa tekrarlanacak olan ve görüntülü sistem aracılığı ile yürütülecek seans görüşmeleri. (Toplam 13; 12 kontrol görüşmesi.)

- 7/24 mail veya Whatsapp aracılığı ile soru sorabileceğiniz hizmet.

-Gerekli durumlarda telefon ile iletişim.

 

- Görüşmeler doğrultusunda beslenme programı ve beslenmeyle ilgili, ihtiyacınıza uygun minik notlar içeren belgeler.

3 AYLIK
bottom of page