top of page
WhatsApp Image 2018-10-25 at 10.16.59.jp

Merhaba!

Ben Uzman Diyetisyen Büşra Donat Ergin.

İlk ve orta öğretim hayatımı İzmir'de tamamladıktan sonra hayalim olan mesleği öğrenmek üzere Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'ne başladım. Buradan 2017 yılında yüksek onur derecesiyle  mezun olduktan sonra çok özlediğim şehrime, İzmir'e geri döndüm.

Yeditepe'deki lisans yıllarımda Bariatrik Cerrahi, Karbonhidrat Sayımı kurslarına katılma şansı yakaladım ve bu alanlarda kendimi geliştirerek mesleğime daha hakim olmaya çalıştım. Pilates eğitmenliğimin getirdiği merak ile Sporcu Beslenmesi alanında araştırmalar yapıp kongreye katıldım. Hem özel hem devlet kurumlarında stajlarımı sürdürürken yaz stajımı Valencia, İspanya'da tamamladım. Çok sevdiğim ve orta seviyede bildiğim İspanyolca dilini ilerletme fırsatı buldum. İzmir'e döndüğümde ise zaman kaybetmeden akademik anlamda tatmin olacağıma inandığım Ege Üniversitesi'nin ''Kronik Hastalıklar'' yüksek lisans programını diyabet alanında yaptığım tez çalışmam ile tamamladım ve uzman diyetisyen ünvanını aldım. Bu sırada 2019 yılında Donat Beslenme & Diyet Danışmanlığı' nı kurdum.

Burada danışanlarıma; ağırlık yönetimini (kilo alma-kilo verme), gebelikte-emziklilik dönemlerinde, bebeklik- çocukluk çağlarında veya geriatrik dönemde, hastalık durumlarında, kısaca özel durumlarda beslenmeyi anlatıyor, aslında doğru beslenme eğitimi veriyorum.

Tüm bu güzel ve heyecanlı süreçlerde her zaman yanımda olan Erdem'i, biricik ailemi, dostlarımı, mesleğimi ve köpeğimiz Tchibo'yu çok seviyorum ve her zaman yanımda olmalarını diliyorum.

bottom of page