Merhaba!

Ben Diyetisyen Büşra Donat Ergin.

İlk ve orta öğretim hayatımı İzmir'de tamamladıktan sonra hayalim olan mesleği öğrenmek üzere Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'ne başladım. Buradan 2017 yılında yüksek onur derecesiyle  mezun olduktan sonra çok özlediğim şehrime, İzmir'e geri döndüm.

Burada zaman kaybetmeden akademik anlamda tatmin olacağıma inandığım Ege Üniversitesi'nin ''Kronik Hastalıklar'' yüksek lisans programına başladım. Yeditepe yıllarımda Bariatrik Cerrahi, Karbonhidrat Sayımı kurslarına katılma şansı yakaladım ve bu alanlarda kendimi geliştirerek mesleğime daha hakim olmaya çalıştım. Pilates eğitmenliğimin getirdiği merak ile Sporcu Beslenmesi alanında araştırmalar yapıp kongreye katıldım. Tip 1 diyabetli çocuklarda egzersiz davranışını analiz etmeye çalıştığım tez yazım sürecinin tam ortasında olduğum şu sıralar, benim için dönüm noktası oldu ve Donat Beslenme & Diyet Danışmanlığı' nı kurdum.

Burada danışanlarıma; ağırlık yönetimini (kilo alma-kilo verme), gebelikte-emziklilik dönemlerinde, bebeklik- çocukluk çağlarında veya geriatrik dönemde, hastalık durumlarında, kısaca özel durumlarda beslenmeyi anlatıyor, aslında doğru beslenme eğitimi veriyorum.

Tüm bu güzel ve heyecanlı süreçlerde her zaman yanımda olan Erdem'i, biricik ailemi, Aylin'i, dostlarımı, her iki mesleğimi ve köpeğimiz Tchibo'yu çok seviyorum ve her zaman yanımda olmalarını diliyorum.